Přeskočit na obsah

Menu
Zpět na Naše společnost
John Paul Dejoria

John Paul Dejoria

SPOLUZAKLADATEL A PŘEDSEDA PŘEDSTAVENSTVA

John Paul DeJoria patří do první generace Američanů, kteří následovali svůj sen a stali se podnikateli, filantropy a pilířem podnikatelské komunity. Za svým úspěchem šel navzdory všem překážkám nejen kvůli sobě, ale také proto, aby k němu mohl pomáhat i ostatním. Jeho životním mottem je: „Úspěch, který nesdílíte, je selháním.“ John Paul také podepsal s Billem Gatesem a Warenem Buffetem iniciativu „Giving Pledge“ - závazek darovat více než polovinu svého majetku na dobročinné nebo charitativní účely jako formální stvrzení příslibu, že bude s podporou a pomocí ostatním pokračovat i nadále. Ve stejném roce založil svou nadaci JP’s Peace, Love & Happiness, která zastřešuje veškeré jeho charitativní počiny, jež mají společné základy: trvalá udržitelnost, sociální odpovědnost a respekt ke zvířatům.

Zpět na Naše společnost

PŘÍBĚH JOHNA PAULA

Projděte si nejdůležitější životní události našeho spoluzakladatele.

JP with his brother and mum

1944

POČÁTEK

John Paul DeJoria se narodil 13. dubna v Echo Park, v malé čtvrti u Los Angeles v Kalifornii.

Family

1953

PODNIKATELSKÝ DUCH

Aby finančně pomohl své rodině, začíná John Paul prodávat noviny a vánoční přáníčka.

John in the navy

1962

SLUŽBA VLASTI

John Paul promuje na vysoké škole a vydává se sloužit v americkém námořnictvu, kde dosáhl několika vyznamenání.

John Paul's high school photo

1964

ODHODLÁN USPĚT

John Paul se vrací do Los Angeles a obtížně se probíjí životem. Vyzkoušel snad úplně vše od prodeje encyklopedií, práce na pumpě a dokonce se na krátko stal i bezdomovcem. Aby se udržel nad vodou, začal sbírat lahve.

Pan Am line-up

1966

MUŽ ROKU

John Paul získává ocenění Muž roku od Collier‘s Encyclopedia, které dostávají ti nejlepší prodejci.

JP meets Paul

1971

JP SE POTKÁVÁ S Paulem

John Paul pracuje jako oblastní obchodní manager pro jinou firmu distribuující produkty pro péči o vlasy a potkává Paula Mitchella. Záhy se stávají přáteli.

John Paul and Paul

1980

NOVÉ PARTNERSTVÍ

John Paul a Paul Mitchell se spojují, aby vytvořili naši společnost. Mají v kapse pouze 700 dolarů a tři produkty.

Patron Tequila logo

1989

DALŠÍ VELKÝ ÚSPĚCH

John Paul spoluzakládá společnost Patrón Spirits s obchodním partnerem Martinem Crowleyem.

Lifestyle

1991

V hlavním vysílacím čase

John Paul se spolu s cenami ověnčeným hercem Jamesem Brolinem objevuje v epizodě pořadu Život bohatých a slavných, ve které inspirují diváky svou úžasnou cestou k úspěchu.

John Paul with the Dalai Lama

1998

Setkání s dalajlámou

John Paul a dalajláma se spolu setkávají v Los Angeles, aby si vyměnili názory na světový mír. John Paul vysvětluje, jak kadeřníci a distributoři přispívají k tomu, aby byl svět lepší.

Happy seal with Paul Mitchell brush

1999

Ochrana zvířat

John Paul se svou 18letou dcerou Alexis navštěvuje zátoku St. Lawrence v Kanadě a odtud jménem kadeřníků celého světa informuje o tom, že bylo před masivním lovem uchráněno téměř 100 000 tuleních mláďat.

John at Global Green

2002

Podpora trvale udržitelného světa

John Paul s manželkou spolupředsedají šestým výročním cenám Cross Millenium Awards a oceňují ty, kteří se věnují aktivitám na podporu trvale udržitelného světa.

Chrysalis

2002

Dělí se o svůj úspěch

John Paul (sám kdysi bezdomovcem) získává cenu Spirit of Chrysalis za to, že neúnavně pomáhá lidem bez přístřeší v Los Angeles.

portrait

2003

Ve velikém městě

John Paul se stává jediným člověkem z profesionálního kosmetického průmyslu, který má své místo v New York Stock Exchange.

Horatio

2004

Velká pocta

The United States Navy Memorial Foundation předává cenu Lone Sailor Award námořním veteránům, kteří se zviditlenili tím, že se díky své zkušenosti v námořnictvu stali úspěnými a šli příkladem v dodržování základních hodnot - odvahy, cti a odhodlání.

John Paul holding his pony tail

2005

Stříhání pro dobrou věc

John Paul souhlasí a nechává si v noční televizní show moderátorky Leezy Gibons odstřihnout svůj pověstný copánek a vydraží tak 50 000 dolarů pro Červený kříž na humanitární podporu postiženým tsunami.

John Paul with his dogs

2006

Založení John Paul Pet™

John Paul zakládá společnost nesoucí jeho jméno John Paul Pet s řadou produktů určených pro čtyřnohé mazlíčky.

John Paul with Nelson Mandela, Richard Branson and Brad Pitt.

2006

Krok ke změně

Jako patron nadace Mineseeker, John Paul spolu s Nelsonem Mandelou, Bradem Pittem a Richardem Bransonem pomáhají s odstraňováním nášlapných min po celé Africe. John Paul také sponzoruje program, který vyvíjí protetické pomůcky pro jejich oběti. Jedním z prvních, kteří mají možnost program využít, je kadeřník z Mosambiku.

JP with the Governor of Texas

2006

Prestižní vyznamenání

Americký ministr obrany a guvernér Texasu Rick Perry povýšil Johna Paula na admirála námořnictva Spojených států.

JP Home Office

2007

Závazek kosmetickému průmyslu

John Paul podepisuje listinu, ve které se zavazuje, že vlasové produkty Paul Mitchell za žádných okolností nepřijdou o své místo v kosmetickém průmyslu. Listina je platná 360 let a zajišťuje, že naše produkty zůstanou profesionální a budeme je vyrábět se stejným přístupem a energií jako na samotném počátku.

prizes

2007

Další ocenění pro Johna Paula

Studijní centrum pro mládež Blazers předává Johnu Paulovi ocenění za jeho celoživotní charitativní a humanitární aktivity.

Mirador

2007

Záchrana přírodních zdrojů

John Paul a naše společnost poskytuje finanční prostředky projektu Mirador Basin v severní Guatemale. Tamní rozsáhlý deštný prales ukrývá nejstarší a největší města mayské civilzace. John Paul se synem Johnem Anthonym se vydávájí to této oblasti, aby na největší pyramidu světa umístili pamětní desku věnovanou všem kadeřníkům.

Amnesty International

2008

Podpora lidských práv

John Paul s manželkou Eloise reprezentují naši celosvětovou rodinu kadeřníků na plakátech pro Amnesty International, která je největší organizací na ochranu lidských práv na světě.

Invisible children

2008

Podpora dětem v nouzi

John Paul a Eloise se přidávají k budoucím profesionálům z Paul Mitchell Schools v Louisianě, aby tak podpořili každoroční akci, která má za cíl upozornit na děti vysídlené z Ugandy.

Fuel Poster

2008

Na stříbrném plátně

Tinseltown ukazuje svou zelenou tvář! John Paul přenáší svou vášeň pro péči o planetu na stříbrné plátno a stává se výkonným producentem cenami ověnčeného dokumentu FUEL.

JP

2009

Ambasador dobré vůle

John Paul je Organizací pro obnovitelnost zdrojů Spojených národů jmenován Ambasadorem dobré vůle pro rok 2009. Ve svém projevu nastiňuje možná řešení problémů s obnovitelností energetických zdrojů. Jménem celého kosmetického průmyslu ocenění přijímá.

Night of stars

2009

Uznání pro John Paula

John Paul získává významné ocenění na prestižní 25. výroční akci Night of Stars za svou neúnavnou oddanost péči o životní prostředí. S radostí ocenění přebírá jménem všech zaměstnanců společnosti Paul Mitchell, distributorů a škol pro budoucí profesionály Paul Mitchell Schools.

Appalachia

2010

Vypěstujte si zdravou budoucnost

John Paul zakládá Grow Appalachia, neziskovou iniciativu, která učí chudé rodiny pěstovat, připravovat a uchovávat bio ovoce a zeleninu v oblastech s omezeným přístupem k čerstvým a výživově hodnotným potravinám.

PLH

2010

Nová charitativní nadace

Nadace s názvem Peace, Love & Happiness začíná podporovat oblíbené neziskové organizace Johna Paula.

John Paul Dejoria with Barbara Walters

2011

Vypráví svůj příběh

John Paul je hostem v pořadu Barbary Walters 20/20, kde rozpráví o svých skromných začátcích a dobročinných aktivitách.

John Paul Dejoria at the Forbes 30 under 30 party

2013

Hvězdná párty

John Paul pořádá ve svém domě v Texasu velkolepou párty pro 30 časopisem Forbes vybraných úspěšných podnikatelů do třiceti let.

John Paul Dejoria on Shark Tank

2013

Jako host v pořadu Shark Tank

John Paul doplnil porotu v televizním pořadu televize ABC Shark Tank (v Čechách pořad s názvem Den D), kde fungoval jako mentor. Rozhodl se investovat do projektu Tree-T-Pee, který nabízí inovativní možnost zavlažování stromů.

JP

2014

Ocenění za filantropii

John Paul spolu s hercem Robertem DeNirem získává na zvláštní charitativní akci Celebrity Fight Night ocenění za filantropii a humanitární aktivity.

Close