šipka vlevo
Zpět

Léto ve vlasech: tipy, jak pečovat o své vlasy během horkých měsíců

Léto už je tady a sluníčko nabírá na síle. Milovníci léta se radují, ale vlasy už méně. Sluneční záření je totiž velmi namáhá, vysušuje a může také přispět k blednutí barvy. Chystáte-li se na dovolenou k moři nebo jen rádi trávíte čas na slunci na zahradě nebo u bazénu, podívejte se na následující tipy. Díky nim ochráníte svoje vlasy a budete si moct léta užívat naplno. 

Prvním krokem k zachování zdravých vlasů v létě je jejich ochrana. Tu vám v první řadě zajistí produkty s UV filtry, které vlasy chrání před škodlivými slunečními paprsky. Pro tyto účely jsme vyvinuli speciální řadu Sun od Paul Mitchell, ve které najdete hned tři produkty pro péči o sluncem namáhané vlasy. Pokud jste opečovali vlasy ochrannými produkty, na řadu přichází vnější ochrana, a to například klobouk nebo šátek. 

Pojďme se podívat na letní vlasovou rutinu krok po kroku:

Nejdříve umyjte vlasy šamponem Sun Revitilizing Shampoo, který je jemně očistí, ale nevysuší, a to díky obsahu keravisu a kokosovému oleji.

Nezapomeňte umývat vlasy vždy dvakrát. První mytí odstraňuje povrchové nečistoty, druhé mytí jde více do hloubky. Pro extra hydrataci, výživu a posílení křehkých  vlasů aplikujte na 3-5 minut After Sun Nourishing Masque, která vlasy navíc nádherně vyhladí. Posledním produktem z řady Sun je Sun Protective Dry Oil, který vyživuje a ochraňuje. Tento suchý olej obsahuje, stejně jako všechny produkty Sun, UV filtr Uvinul® Easy, který pomáhá předcházet dlouhodobému poškození vlasů. Tento olej lze aplikovat jak do suchých, tak do mokrých vlasů kdykoliv během dne.